Regeneracja filtrów DPF/FAP

Co to jest filtr cząstek stałych i za co odpowiada?

Wraz z wejściem normy Euro 4, w celu zadbania o środowisko i jakość powietrza, zaczęto montować w samochodach filtry cząstek stałych. Korpus filtra zbudowany jest z porowatych ścianek wykonanych z metalu lub ceramiki, które mają za zadanie zatrzymać zanieczyszczenia. Z czasem w filtrze cząstek stałych pozostają drobinki sadzy, które nie ulegają spalaniu w naturalnym procesie i wtedy wskazana jest wymiana filtra lub oferowane przez nas czyszczenie DPF/FAP.

Po czym poznać, że potrzebna jest regeneracja filtra DPF/FAP? 

Przede wszystkim po spadku mocy samochodu. Spaliny mają utrudnioną drogę do opuszczenia układu wydechowego, co sprawia, że silnik traci swoją energię. W efekcie prowadzi to także do wzrostu zużycia paliwa. Na zapchany filtr może także wskazywać zapachu spalin z okolic jednostki napędowej. Regeneracja filtra cząstek stałych pomoże uchronić samochód przed uszkodzeniem turbosprężarki czy też całego silnika.

Dlaczego czyszczenie filtra DPF/FAP się opłaca?

Filtr cząstek stałych to niezaprzeczalnie kosztowny element układu wydechowego. Zakup nowego to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Doliczyć należy jeszcze cenę wymiany. Co ważne, wycięcie filtra, aby jedynie pozbyć się problemu, tylko utrudni życie. Grozi za to mandat, brak pozytywnego przeglądu technicznego, a nawet zabranie dowodu rejestracyjnego. Dlatego regeneracja filtra DPF/FAP jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Regeneracja DPF/FAP powinna być wykonywana co najmniej co 120000 km, ale w przypadku jazdy głównie po mieście warto już wcześniej udać się na diagnostykę. Czyszczenie filtra DPF/FAP  przez naszych diagnostów pomoże uzyskać informację, w jakim stanie jest filtr cząstek stałych.

Aby regeneracja filtra DPF/FAP pomogła na dłużej, należy pamiętać o wymianie filtra powietrza i oleju. Warto zadbać także o stan zaworu EGR. Lepiej nie czekać, aż zapchany filtr cząstek stałych wyrządzi szkody w całej jednostce napędowej

Usuwanie DPF nie jest już konieczne! Skuteczna regeneracja filtra DPF uchroni Cię od sporych kosztów jego wymiany na nowy egzemplarz.

Jeżeli na skutek długotrwałej eksploatacji samochodu w warunkach miejskich lub awarii układu sterowania, filtr cząstek stałych DPF w Twoim samochodzie został całkowicie zablokowany cząstkami sadzy – ZAPRASZAMY DO NAS! W MOTOEWOLUCJI wśród wielu oferowanych usług, jest także regeneracja filtra cząstek stałych (regeneracja filtra DPF oraz regeneracja FAP).

Mamy ogromne doświadczenie w serwisowaniu filtrów cząstek stałych i rozwiązywaniu problemu z filtrem DPF/ FAP

Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem do regeneracji filtrów DpfPowerJet (metoda hydrodynamiczna), które przywraca filtrom parametry oraz właściwości porównywalne z parametrami nowego filtra.

Nasza usługa „regeneracja filtra DPF”, czyli czyszczenie DPF, wykorzystująca najnowocześniejszą technologię, zapewnia szybkie i skuteczne rozwiązanie.

Ten proces regeneracji zapewnia 99% oryginalnego nowego stanu z potwierdzonymi wynikami. Korzystanie z naszej usługi „regeneracja filtra cząstek stałych” może generować znaczne oszczędności, eliminując konieczność podejmowania kosztownych, bieżących rachunków za naprawy lub zakupu drogich nowych filtrów.

 • w jednym miejscu zregenerujesz, zdemontujesz i zamontujesz filtr
 • nie spawamy filtrów
 • nie rozcinamy filtrów
 • nie używamy ultradźwięków
 • nie wypalamy filtrów

Regeneracja DPF i FAP to nie jedyna usługa, która może Cię zainteresować. naszej ofercie znajduje się także regeneracja katalizatorów do:

 • samochodów osobowych
 • samochodów dostawczych
 • samochodów ciężarowych
 • autobusów
 • maszyn rolniczych
 • wózków widłowych

Cena czyszczenia filtra od 599 zł + ewentualne koszty demontażu i montażu filtra.

W cenę usługi wliczona jest kompleksowa diagnostyka auta oraz adaptacja komputerowa.

W MOTOEWOLUCJI regeneracja filtra cząstek stałych jest skuteczna – potwierdzamy ją wydrukiem parametrów przed i po czyszczeniu filtra.

Na usługę udzielamy 24 miesiące gwarancji bez limitu kilometrów.

Zapraszamy do MOTOEWOLUCJI – do miejsca, w którym zadbamy o Twój samochód. W naszej ofercie znajdują się: regeneracja katalizatorów, regeneracja FAP i DPF oraz wiele więcej!

maszyna do regeneracji filtrów dpf/fap
regeneracja filtra dpf/fap
maszyna do regeneracji filtrów dpf/fap
Close Menu