Przegląd samochodu przed zakupem

Zrób u nas przegląd przedzakupowy! MotoEWOLUCJA kompleksowo sprawdzi, czy warto kupić ten samochód

Kompleksowy przegląd samochodu przed zakupem – czyli jak dostać samochód-perłę, a nie dać się zrobić w balona

Zakup używanego samochodu zawsze jest obarczony ryzykiem. Sprzedający bardzo często nie informują o historii auta, jego wypadkach, bądź innych perypetiach, przez które przeszło. Auto może mieć ukryte wady mechaniczne i blacharskie, a także sfałszowany przebieg. Dlatego dobrym pomysłem jest przeprowadzenie inspekcji, to znaczy – sprawdzenie samochodu przed kupnem. W MotoEWOLUCJA świadczymy kompleksowe usługi – w tym sprawdzanie samochodu przed kupnem. Wykonując u nas przegląd przedzakupowy, dowiedzą się Państwo wszystkiego o samochodzie i będą mogli podjąć świadomą decyzję o zakupie sprawdzonego auta.

Sprawdzenie auta przed zakupem to inwestycja, a nie wydatek

MotoEWOLUCJA pomaga osobom, które chcą bezpiecznie kupić używane auto. Przeprowadzimy dla Państwa pełen rentgen samochodu. Przegląd przedzakupowy potrwa ok. 2 godz. – w tym czasie zweryfikujemy stan pojazdu, a następnie omówimy go z Państwem i przekażemy szczegółowy raport z oględzin. Sprawdzenie samochodu przed zakupem pomoże Państwu podjąć racjonalną decyzję zakupową oraz pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek.

Raport: „Kupować czy nie kupować?”

Dlaczego warto zainwestować w sprawdzenie auta przed kupnem? Ponieważ 8 na 10 sprzedających ukrywa wady pojazdu przed kupującym.

Zastanawiacie się Państwo, gdzie sprawdzić samochód przed kupnem? U nas! Dlaczego? Jesteśmy ekspertami, motoryzacyjne naprawy i sprawdzanie samochodu przed kupnem wykonujemy od lat, a przy tym robimy to z sercem – jak dla siebie.

Korzyści dla Państwa, jakie niesie sprawdzenie samochodu przed kupnem:

 • Nie przepłacą Państwo za auto powypadkowe
 • Nie kupią Państwo kota w worku (np. kręcony licznik, silnik do remontu)
 • Dzięki raportowi będą Państwo mogli podjąć przemyślaną decyzję

Co da Państwu sprawdzenie auta przed kupnem w MotoEWOLUCJI?:

 • Argumenty do negocjacji ceny
 • Wiedzę o stanie technicznym auta i jego przebiegu
 • Ocenę zużycia podzespołów
 • Historie wypadkowo-naprawczą
 • Informację, jakie naprawy czekają samochód w przyszłości, dzięki czemu można będzie zaplanować wszystkie nadchodzące wydatki

MotoEWOLUCJA POSIADA SPECJALISTYCZNY SPRZĘT DO INSPEKCJI AUT:

  Sprawdzanie samochodu przed kupnem wykonujemy przy użyciu wysokiej jakości urządzeń:
 • Dedykowane interfejsy diagnostyczne (BOSCH, PDL 5500, PASS TRUE, VCDS, OP-COM).
 • Interfejs B-TOUCH ST 9000 diagnozujący wszystkie marki samochodów.
 • Profesjonalne mierniki grubości lakieru, endoskopy marki Würth.
 • Przyrządy do pomiaru jakości płynu hamulcowego, refraktometr płynu chłodniczego.
 • Certyfikowany sprzęt do kontroli emisji spalin. Bezinwazyjne, magnetyczne znaczniki uszkodzeń.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem: 4 w 1

Sprawdzimy historię samochodu

Wielu naszych klientów zadaje sobie pytanie: jak sprawdzić historię pojazdu? Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów. Świetnie, jeśli sprzedającemu jest znana historia pojazdu, a jego odpowiedzi są logiczne i poparte dokumentami. Należy przejrzeć dostępne faktury z napraw oraz – bardzo dokładnie – książkę serwisową. Jeśli brakuje dokumentów, najlepiej jest rozkodować numer VIN i dokładnie obejrzeć samochód. Oględziny karoserii powiedzą ekspertowi niejednokrotnie więcej niż sprawdzenie historii pojazdu innymi dostępnymi sposobami.

Sprawdzimy przebieg auta

Raport samochodowy zawiera sekcję w której ekspert odpowiada na pytanie dotyczące autentyczności wskazanego przebiegu auta. Sprawdzenie przebiegu auta jest wykonywane na kilka sposobów. Generalnie eksperci bazują na wiedzy i doświadczeniu oraz na dostępnym sprzęcie diagnostycznym. Również w tym przypadku bardzo istotne może okazać się rozkodowanie numeru VIN.

Sprawdzimy karoserię

Sprawdzanie historii pojazdu i sprawdzenie przebiegu auta to tylko części składowe, jakie zawiera kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem. Werfyfikacja karoserii jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa pasażerów, ponieważ naruszona konstrukcja pojazdu charakteryzuje się niewłaściwą sztywnością co ma wpływ na bezpieczeństwo pasażerów podczas wypadku.

Sprawdzimy stan techniczny

Ekspert ma najwięcej możliwości znalezienia wad technicznych, mając dostęp do samochodu od spodu. Bardzo istotne jest również podłączenie komputera diagnostycznego w celu sprawdzenia błędów silnika. Każdy raport samochodowy MotoEWOLUCJA zawiera wykonanie jazdy próbnej, która jest podstawowym elementem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu.

CHECK LISTA – czyli jak krok po kroku sprawdzimy, czy warto kupić ten samochód

Na sprawdzenie auta przed kupnem składają się:

  1. WERYFIKACJA DOKUMENTACJI POJAZDU

Ekspert MotoEWOLUCJA sprawdzi wszystkie udostępnione przez sprzedającego dokumenty pojazdu. Zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna, aby Państwo również mogli im się przyjrzeć. Na podstawie dokumentów zostaną wprowadzone podstawowe informacje do raportu.

  1. KONTROLA ZEWNĘTRZNEJ KAROSERII POJAZDU

Badanie elektronicznym miernikiem lakieru. Jeśli wskazane wartości pomiarów będą odbiegać od standardów dla danego pojazdu lub różnić się od siebie rzędem wielkości kilkudziesięciu do kilkuset mikrometrów, istnieje prawdopodobieństwo, że określony element poszycia pojazdu mógł być wymieniony, ponownie lakierowany lub naprawiany. Zbadamy również szczeliny między elementami karoserii. W przypadku wymiany jednej części karoserii bardzo trudno jest uzyskać tą samą wielkość szczelin co w pojeździe, w którym była ona zamontowana fabrycznie.

  1. OPIS SZYB POJAZDU

Weryfikacja oryginalności szyb (nazwa handlowa, kod daty produkcji). Ekspert napisze jeśli uzna, że któraś szyba była wymieniana. W połączeniu z niezgodnością powłok lakierniczych może to świadczyć o poważniejszym wypadku pojazdu.

  1. KONTROLA FELG I OGUMIENIA

Opis felgi, opis opony, pomiar stopnia zużycia bieżnika (każda opona w trzech miejscach), nazwa, kod daty produkcji.

  1. KONTROLA WNĘTRZA POJAZDU

Ocena stopnia zużycia elementów wnętrza. Oględziny mogą sugerować ingerencję w przebieg pojazdu. Otrzymasz również fotografię widocznych wad wnętrza pojazdu, przetarć, zarysowań, przepaleń.

Sprawdzenie poprawnego funkcjonowania elektrycznych i mechanicznych elementów użytkowych wnętrza pojazdu. Niesprawność któregoś z powyższych elementów może narazić Cię na wysokie koszty naprawy. Nasz ekspert sprawdzi je korzystając z Check Listy naszego raportu.

  1. KONTROLA KOMORY SILNIKA I BAGAŻNIKA

Kontrola stanu wybranych płynów eksploatacyjnych. Weryfikacja komory silnika oraz komory bagażnika pod kątem napraw blacharskich. Weryfikacja widocznych wycieków z silnika oraz jego pracy. Ekspert, który dokona oględzin zaznaczy w raporcie, jeśli usłyszy na przykład niepokojące odgłosy wydobywające się z pracującego silnika. W takiej sytuacji zaleci sprawdzenie silnika w profesjonalnym warsztacie.

  1. JAZDA TESTOWA

Sprawdzenie pracy silnika, zawieszenia, sprzęgła, skrzyni biegów, układu wspomagania, poprawność toru jazdy, weryfikacja pracy układu hamulcowego, amortyzacji. Ekspert zidentyfikuje ewentualne stuki, niepokojące hałasy i wibracje. Jeśli coś jest nie tak z użytkowaniem pojazdu ekspert z dużym prawdopodobieństwem to wychwyci.

  1. FOTOGALERIA ELEMENTÓW POJAZDU

Zdjęcia wykonywane w sposób ujawniający wady pojazdu.

  1. KONTROLA PODWOZIA

Kontrola elementów zawieszenia, elementów gumowych, uszczelek, układu wydechowego, osłon, przewodów hamulcowych, luzów, wycieków, elementów płyty podłogowej, pasa przedniego oraz progów. Dokonamy oględziny podwozia.

  1. KOMPUTER DIAGNOSTYCZNY

Sprawdzenie pod kątem błędów silnika i widocznych śladów ingerencji w przebieg pojazdu. Przyczyną błędów mogą być poważne usterki silnika bądź jego osprzętu.

  1. ROZKODOWANIE NUMERU VIN – RAPORT DODATKOWY

Parametry – zależne od informacji jakie zostały umieszczone przez producenta.

Przeglądy – lista znanych przeglądów w Stacjach Kontroli Pojazdów.

Przebiegi – informacje zbierane od instytucji i firm oraz z portali aukcyjnych i ogłoszeniowych.

Historia sprawdzeń VIN danego pojazdu.

Dane producenta.

Opcje wyposażenia.

  1. SPRAWDZENIE OBECNOŚCI POJAZDU W EUROPEJSKICH BAZACH SAMOCHODÓW SKRADZONYCH

Wyniki przeszukania baz pojazdów poszukiwanych i skradzionych w większości krajów Europy.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem pomoże w podjęciu racjonalnej decyzji. Nie musisz znać się na autach, by uniknąć kupowania kota w worku. Zgłoś się do fachowców z MotoEWOLUCJA – dla nas sprawdzenie samochodu przed kupnem to pestka!

Close Menu