Ozonowanie samochodu

Czym jest ozonowanie wnętrza samochodu?

Ozonowanie samochodu to nic innego jak metoda dezynfekcji, co więcej – jedna z najskuteczniejszych. Ozon to gaz składający się z trzech atomów tlenu. Naturalnie występuje między innymi w atmosferze. Do ozonowania samochodów czy pomieszczeń używa się ozonu wygenerowanego przez specjalne urządzenia – ozonatory. Gaz ten dąży do utlenienia, przez co sterylizuje wszystko, z czym ma kontakt. Decydując się na ozonowanie samochodu, nie tylko dezynfekujecie Państwo jego wnętrze, ale także oczyszczacie klimatyzację. Ozonowanie wnętrza samochodu zapewnia eliminację:

 • Wirusów
 • Drobnoustrojów
 • Pleśni
 • Grzybów
 • Pyłków
 • Roztoczy
 • Nieprzyjemnych zapachów, takich jak: farby, rozpuszczalniki, dym papierosowy

Jak wygląda usługa ozonowania samochodu?

 1. Najpierw pozbywamy się źródła nieprzyjemnego zapachu, jeśli takie istnieje.
 2. Potem przechodzimy do właściwego ozonowania.
 3. Ozonujemy także klimatyzację: ustawiamy klimatyzację na tryb zamknięty i włączamy wentylatory na kilkanaście minut.
 4. Na koniec wietrzymy auto, by pozbyć się tak zwanego „szczątkowego zapachu ozonu”, który dla większości ludzi nie jest przyjemny.
 5. Zwracamy w Twoje ręce auto wolne od bakterii i wirusów, grzybów i pleśni, alergenów i przykrych nieznośnych zapachów!

Czy ozon jest szkodliwy dla ludzi?

W nieodpowiednim stężeniu ozon jest silnie trujący dla ludzi, dlatego ozonowanie samochodu najlepiej pozostawić specjalistom. Niemożliwe jest także przebywanie w pojeździe, który jest ozonowany. Po skończonym procesie auto należy dokładnie przewietrzyć.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, tym bardziej polecamy skorzystanie z naszej usługi dezynfekcji auta za pomocą ozonowania. Zapewniamy, że świadczą ją wysokiej klasy specjaliści, pracujący na nowoczesnych sprzętach najwyższej jakości. Oprócz wykonania skrupulatnego i – co najważniejsze – skutecznego ozonowania, gwarantujemy przeprowadzenie tego procesu w pełni bezpieczeństwa zarówno dla ludzi, jak i dla Twojego samochodu. Zapraszamy do MotoEwolucji na ozonowanie wnętrza samochodu!

Close Menu