Diagnostyka komputerowa samochodu

Czym jest diagnostyka samochodowa? To sposób na sprawne zlokalizowanie usterki w Twoim samochodzie!

Diagnostyka komputerowa samochodu polega na podłączeniu testera diagnostycznego do komputera pokładowego samochodu. Współczesne samochody wyposażone są w system, który umożliwia sprawdzenie stanu wszystkich układów pojazdu. Komputer sprawdza wartości parametrów auta i porównuje je z tymi podanymi przez producenta. Dzięki temu możemy sprawdzić, w jakiej kondycji jest samochód, wykryć ewentualne awarie oraz ustalić ich przyczyny, by móc sprawnie je usunąć.

Diagnostyka komputerowa rozpoznaje kody usterek (na przykład: ABS, SRS, AIRBAG, EPC), kontroluje parametry pojazdu podczas jazdy, a niektóre urządzenia umożliwiają także zarządzanie systemem klimatyzacji czy automatyczną skrzynią biegów.

Diagnostyka samochodowa: zalety

  • Możliwość wykrycia nieprawidłowości bez potrzeby rozbierania samochodu;
  • Wczesne wykrycie usterek – również takich, które nie dają zewnętrznych oznak – może uchronić właściciela od dużych kosztów naprawy i niebezpieczeństw związanych z nagłymi, poważnymi awariami;
  • Możliwość sprawdzenia stanu auta używanego przed jego kupnem – pozwoli Ci wyeliminować ryzyko bycia oszukanym przez nieuczciwego sprzedawcę;
  • Wyeliminowanie ryzyka wymiany podzespołów błędnie zdiagnozowanych przez mechanika, które wymiany nie potrzebowały;

Kiedy warto udać się na diagnostykę samochodową?

Diagnostykę komputerową samochodu warto wykonać, gdy w aucie zapalają się kontrolki ostrzegawcze lub cokolwiek niepokoi nas podczas użytkowania samochodu – mamy tu na myśli: problem z odpalaniem, utratę mocy, nagłe zwiększenie spalania czy niespotykane odgłosy z silnika. Łatwo i szybko zdiagnozujesz także problemy w aucie używanym, o których mógł nie wspomnieć sprzedający.

Zapraszamy do MOTOEWOLUCJI!

Szukasz warsztatu, w którego usługach znajduje się profesjonalna diagnostyka komputerowa samochodu? Świetnie trafiłeś! W MOTOEWOLUCJI wykonujemy kompleksową diagnostykę samochodową. Pracujemy na nowoczesnych urządzeniach, które zapewniają dokładność pomiarów, szybką i trafną diagnozę. Zapraszamy do kontaktu!

Close Menu